Kidsnook Hikayesi Nasıl Başladı?

 

station

Kidsnook’un Hikayesi nedir? Nasıl başladı?

 

Anaokulu ve İngilizce öğretmeni iki kız kardeş olarak hayalimiz kendimize ait bir mekan oluşturmaktı, bu mekan elbette çocuklarla ve derslerimizde bolca kullandığımız kitaplarla ilgili olmalıydı,yani bir hayal olarak başladı kidsnook şimdi ise popüler bir mekan haline geldi.

 

Peki Kidsnook’ta Neler Yapılıyor?

 

Masal sınıfımızda çeşitli etkinlikler yapıyoruz, 1-3 yaş grubu için sensory storytime diye adlandırdığımız oyunlu bir masal anlatımımız, oyun gurbumuz bulunuyor, bunun dışında türkçe ve ingilizce olmak üzere 4-10 yaş arası çocuklar için masal anlatımları yapıyoruz. Çocuk Hikaye anlatıcılar yetiştiriyoruz. Okullar masal anlatımlarını dinlemek için sınıfça geziye geliyorlar ayrıca kitaplar, masallar, alternatif eğitim sistemleriyle ilgili seminerlere de ev sahipliği yapabiliyoruz. Her etkinlik için katılımcı sayımız değişebiliyor.

our kids reading

Kidsnook’a kimler geliyor?

 

Katılımcılar genelde çocuğuyla ilgili eğitimli anne babalar, ilgili eğitimciler(öğretmenler) ve psikologlar oluyor.  Etkinliklerimizin bir çoğu ücretli fakat ücretsiz etkinlikler de bulabiliyorsunuz. Kidsnook  Türkiye de “Masal Anlatıcılığı” sanatını bir kurum olarak çocuklara sunan tek mekan. Ayrıca Kidsnook çocuğunuzla vakit geçirebileceğiniz bir yer, her hangi bir ücret ödemeden sadece kitap okumaya ve çocuğunuzla oynamaya gelebilirsiniz.

 

Kidsnook’taki etkinlikleri nasıl duyuruyorsunuz?

 

sosyal medyayı aktif kullanıyoruz ve sosyal medya gücünü önemsiyoruz. Duyurularımızı da genelde instagram üzerinden yapıyoruz. internet sitemizden aylık takvimimize ulaşılabiliyor  veya bizi telefonla aradıklarında istenilen bilgileri müşterilerimize sağlıyoruz.

 

Atölyelere Ebeveynler de katılıyor mu?

 

küçük yaş gruplarında ebeveyn katılımı şart oluyor çünkü çocuklar zaten ayrılmak istemiyorlar ve kendilerini güvende hissetmeleri etkinliğe katılımlarını arttırıyor, ayrıca etkinliklerimiz annelere çocuklarıyla nasıl vakit geçirebileceklerine dair öğretici nitelik taşıyor.

 

4 ve üzeri yaş gruplarında ebeveynlerin katılımını desteklemiyoruz, onları cafe bölümünde çaylarını içerek bekleyebileceklerini söylüyoruz.

 

Masalların Çocuklar üzerindeki etkilerinden bahseder misiniz?

 

Masalların çocuklar üzerindeki etkileri ve önemi oldukça uzun bir konu fakat özetlemek gerekirse  çocukları hayata hazırladığını, var olan sıkıntı ve sorunlarını iyileştirebildiğini, ebeveyn ve çocuk arasında iletişimi kuvvetlendirdiğini söyleyebiliriz. Kidsnook olarak genelde klasik masalları anlatmayı tercih ediyoruz, çünkü yüz yıllar öncesinden günümüze kadar ulaştığına göre olağanüstü ve sihirli buluyoruz.

 

image1

Kidsnook’ta başka neler oluyor?

 

Masalsı doğum günleri düzenliyoruz, masala göre dekorasyon, kostüm ve masal anlatımından oluşuyor ayrıca çocuklar kendi ürünlerini oluşturuyorlar. Doğum günlerimizin oldukça beğenildiğini söyleyebiliriz.

ltputitle

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s