Kanada Anaokulu

DSC_0313Ülkemizde devlet okullarının geldiği noktada eğitimin pek çok açıdan yetersiz kalması, maddi durumu iyi olan veya olmayan birçok aileyi özel okullara yönlendiriyor ve bu talep karşısında her an her yerde açılan özel okulları görüyoruz. Devlet okullarının yeterli ihtiyacı karşılayamaması büyük bir özel okul rekabetini de ortaya çıkarıyor. İşte bence bu rekabet çok da iyi oluyor, çünkü tam bu noktada size yeni açılan Kanada Anaokulu’ndan bahsetmek istiyorum..

DSC_0322En iyi koşulları sağlayarak en iyi eğitimi verdiğini söyleyen bir çok okul var etrafta; ancak bu rekabet arasında Kanada Anaokulu eğitimdeki farklı bakış açısı ve yabancı dil eğitimiyle diğer okullardan ayrılacak gibi görünüyor.. Neden diyorsanız;

  • Kanada Eğitim Bakanlığı desteğiyle kurulan Kanada Anaokulu, öğrencilerine uluslararası statüye sahip eğitim alma olanağını küçük yaşlarda sağlıyor. İlkokul da dahil olmak üzere çocuğunuzun eğitimine istediğiniz noktada Kanada’da devam edebiliyorsunuz.
  • Kanada eğitim sistemini okullarında uyguluyorlar ki bu şu demek oluyor; Kanada eğitim alanında dünyada her zaman en başarılı ilk 3 ülkeden biri konumunda ve çocuğunuz şimdi İstanbul’dayken Kanada’daki eğitimi alma fırsatını yakalıyor.

DSC_0331Eğitim sistemlerini biraz daha açmak istiyorum, çünkü Türkiye’de benzer bir eğitimi verdiği iddiasında bulunan birçok okul bulmak mümkün. Fakat bu büyük kurumlarda iş eğitim sistemine gelince çocukların aynı anda aynı şeyi yapmak zorunda oldukları, yeterince seçme hakkı verilmeyen, ödül ve ceza sisteminin bolca kullanıldığı bir sistem süregeliyor ve bunun dışına çıkan her türlü eğitim şekli ülkemizde alternatif eğitim denilerek ötekileştiriliyor.

Kanadalı eğitmenler okullarında çocukların merak ve ilgi alanlarına göre şekillenen bir günlük akış olduğu ve demokratik bir ortam oluşturulduğu bilgisini veriyorlar.

DSC_0297Bunun yanında kademeli olarak native öğretmenler tarafından verilen dil eğitimi çocuğunuzun bütün hayatı boyunca kalıcı ve en büyük destekçisi oluyor.

Önümüzdeki senelerde ilkokul ve lise bölümlerinin de açılması planlanan “Kanada Anaokulu”nu okul tercihlerinizde mutlaka değerlendirin derim.

image004

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s